ماشین سازی فرامکانیک

بخشی از ماشین آلات تحت پوشش طراحی و ساخت در ماشین سازی

  1. ساخت ماشین آلات صنایع غذایی و تبدیلی
  2. ساخت ماشین آلات صنایع شیمیایی
  3. ساخت ماشین الات تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان
  4. ساخت ماشین آلات بوجاری و بسته بندی
  5. ساخت ماشین‌آلات کشاورزی
  6. ساخت ماشین‌آلات تایر، لاستیک و پلاستیک
  7. ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات مبلمان چوبی
  8. ساخت ماشین‌آلات اداری

صنعت ماشین سازی

 ماشین‏‏ سازی صنعت پرچم‏دار، راهبردی و اولویت‌دار

سطح کشورها در صنعت ماشین‌سازی، نشان‌دهنده‌ سطح فناوری کل صنعت آنهاست. شناخته‌شدن یک کشور به عنوان تولیدکننده ماشین‌آلات پیشرفته صنعتی، اعتماد مشتریان جهانی را به محصولات دیگر این کشورها بیشتر می‌کند. لذا صنعت ماشین‌سازی می‌تواند پرچم‏دار صنعت یک کشور در جهان باشد. صنعت ماشین‏ سازی یکی از مهم‏ترین صنایع رقابت‏ پذیر و اشتغال‏‌زا در کشور است و علاوه بر تأمین نیاز تولیدکنندگان داخلی، ارزش افزوده بالا، مزیت‏های صادراتی و درآمدزایی بالایی را نیز برای کشور به همراه دارد

ماشین ‏سازی صنعت دانش بنیان

خصوصیت منحصربفرد دیگر صنعت ماشین‌سازی این است که از نظر فناوری در سطح متوسط رو به بالا قرار دارد توسعه‌ تولید و بهره ‏وری در این صنعت، نیازمند مهارت متخصصان و فارغ‏ التحصیلان دانشگاهی در رشته‏ های مرتبط است. بنابراین، توسعه صنعت ماشین‌سازی به معنی ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای مهندسان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها خواهد بود.

آشنایی با صنعت ماشین سازی و ساخت ماشین آلات

ماشین سازی واژه ای به معنای طراحی و ساخت ماشین هایی با توانایی انجام پروسه بر روی مواد ورودی و تبدیل به محصول خواسته شده است. ماشین سازی صنعتی مبتنی بر علوم مهندسی صنایع غذایی، صنایع پتروشیمی، صنایع برق و الکترونیک ، مکانیک سیالات و جامدات می باشد.کلیه ی این علوم در خدمت ماشین ساز قرار می گیرند تا با استفاده از فلزات دست به ساخت ماشین آلاتی جهت افزایش سرعت تولید محصول و ارتقا کیفیت بزند.

مقالات

زنجیر صنعتی

هدف از نوشتن مقاله بیان مطالبی در مورد زنجیر صنعتی، انواع آن از نظر محل و جنس کاربرد و مزایای زنجیر صنعتی و…. می باشد.

بال بوش  ball bushing

بال بوش (ball bushing)، یاتاقان‌های خطی یا بوش‌های خطی، به قطعه ‌ای اطلاق می‌شود که با یک مکانیزم ساده حرکتی، حرکت خطی روان را بر روی شفتی که بر روی ان نشسته، ایجاد می‌کند.

شفت یا شافت (Shaft)

شافت یک عضو فولادی می باشد که حرکت دورانی رفت و برگشتی دارد و برای انتقال گشتاور و نیرو استفاده می شود. این عضو تحت تاثیر تنش کششی، خمشی و پیچشی قرار دارد. شافت ها یکی از عناصر مکانیکی هستند که برای انتقال توان، گشتاور و چرخش بکار می‌روند.

لید اسکرو چیست؟

لید اسکرو چگونه وسیله ای است و چه کاربردی دارد؟ هدف از نوشتن مقاله ارائه مطالبی در مورد لید اسکرو و کاربرد آن، مزایا و معایب، جنس و انواع مختلف این محصول می باشد.

راهنمایی برای انتخاب بهترین نوع لینیر گاید

لینیر گاید یکی از مکانیزم های مهم حرکتی است که در این مکانیزم می توان به راحتی بار های مکانیکی را بر روی ساچمه ها به حرکت در آورد.

دوره ها

 

 

101 ترفند در SolidWorks
دوره تلرانس ابعادی و هندسی
دوره تحلیل دینامیکی ادمز

 

.