.

مهاجرت مهندسان مکانیک

فهرست مطالب

بررسی و معرفی کشورهای برتر برای مهاجرت مهندسان مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از رشته های محبوب و پردرآمد در میان علوم مهندسی به شمار می آید و بازار کار خوبی در کشورهای صنعتی و پیشرفته دارد. بسیاری از صاحبان صنایع از طریق ویزای تحصیلی یا صدور ویزای کاری، زمینه ساز مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور خود بوده اند. زمینه های فعالیت مهندسی مکانیک بسیار گسترده است و گرایش های متفاوتی دارد. از این رشته به عنوان مادر علوم مهندسی نام برده می شود. کارشناسان این رشته به راحتی می توانند در پیشرفته ترین کشورهای دنیا از لحاظ فن آوری مشغول به کار و فعالیت شوند. مهندسی مکانیک به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار و پرسود در کشورهای خارجی شناخته می شود.

آلمان و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که بیشترین تقاضا را برای مهاجرت مهندسان مکانیک دارند. کانادا، ژاپن، انگلستان، فرانسه، نیوزلند، چین، سوئیس، نروژ و امارات از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک به شمار می آیند. تقاضا، درآمد بالا، مزایا، تسهیلات و رضایت شغلی از مهم ترین عوامل زمینه ساز مهاجرت کاری مهندسان مکانیک محسوب می شوند.

مهاجرت مهندسان مکانیک
مهاجرت مهندسان مکانیک یکی از چالش برانگیزترین رشته های علوم مهندسی است.

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک

برخلاف اقتصاد رو به افول ایران، صنعت و اقتصاد بیشتر کشورهای دنیا به انواع رشته های مهندسی از جمله مهندس مکانیک نیاز مبرمی دارند. با توجه به اینکه در اکثر کشورهای صنعتی جهان، به رشته مهندسی مکانیک نیاز دارند، شرایط جذب مهندس مکانیک و مهاجرت مهندس مکانیک را به صورت سهل فراهم می‌کنند. در کشورهای اروپایی از جمله المان و آمریکای شمالی با توجه به بازار کار بسیار مطلوب و مناسب، میزان دریافتی و درآمد مهندس مکانیک بسیار تفاوت با درآمد داخل کشور دارد.

در میان تمامی رشته های مهندسی، مهندسی مکانیک (هوافضا و مواد) در کشورهای صنعتی، چشم انداز بسیار روشنی از لحاظ دستمزد، درآمد،  درخواست کار و پایداری شغلی را دارند. با این حال اگر میزان دریافتی مهندس مکانیک را به صورت دقیق بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که در تعداد گسترده‌ای از بازار کارها در کشورهای صنعتی، از میزان درآمد مناسب‌تر، حقوق بالاتر و رضایت شغلی بهتر نسبت به سایر رشته ها برخوردار است.

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک
بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک
طیف مهاجرت مهندس مکانیک

 

یه فرد با عنوان مهندس مکانیک از طیف گسترده و وسیعی از صنایع برای ورود به بازار کار و اشتغال بهره میبرد. مهندسان مکانیک امروزه در خودروسازی، معدن، راه و شهرسازی، صنایع مادر، غذایی، هوانوردی، معماری و حتی فناوری محاسباتی مشغول به کار هستند. شرکت های برتر جهان برای کار آن ها ناسا، بوئینگ، اپل و لاکهیدمارتین هستند.

کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی، امکانات و تسهیلات فراوانی برای مهاجرت مهندسان مکانیک فراهم نموده‌اند. فرصت‌های شغلی متنوع، درآمد نسبتاً بالا، رفاه و ثبات اقتصادی، بازار کار خوب، چشم انداز و امنیت شغلی از مهم ترین دلایل مهاجرت کاری افراد متخصص در این حوزه به شمار می‌آیند. مهندسی مکانیک همواره در فهرست مشاغل و رشته های مورد نیاز کشورهای توسعه یافته قرار دارد. افراد فارغ التحصیل این رشته شانس بالایی برای مهاجرت تحصیلی و کاری دارند. همچنین برای دانشجویان این رشته، امکانات تحصیلی فراهم شده و بسیاری از دانشجویان فرصت ادامه تحصیل و مهاجرت به این کشورها را خواهند داشت.


 


ارزان ترین روش مهاجرت مهندس مکانیک

ارزان ترین و سریع ترین روش در جهت مهاجرت مهندس مکانیک به کشورهای صنعتی مانند کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و …؛ مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های کشور مقصد است. این فرصت برای دانشجویان مهندسی مکانیک فراهم شده است که با تحصیل در مقطع مورد نظر و فارغ التحصیلی در آن کشور؛ اجازه یافتن شغل و اشتغال در صنعت وجود دارد. پس از فراغت از تحصیل، دانشجو می توانند در کشور مذکور به جستجوی کار بپردازند و یا با یافتن کار و یا دریافت جاب آفر در رشته مهندسی مکانیک مشغول به کار شده و اقامت کاری را دریافت نمایند.

ارزان ترین روش مهاجرت مهندس مکانیک
ارزان ترین و سریع ترین روش در جهت مهاجرت مهندس مکانیک به کشورهای صنعتی مانند کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و …؛ مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های کشور مقصد است

هزینه تحصیل در رشته مهندس مکانیک در دانشگاه کشورهای اروپایی بسته و مقطع تحصیلی، کشور و ایالت بسیار متغییر است که برای مقطع کارشناسی 10 الی 30 هزار یورو، در مقطع کارشناسی ارشد 8 الی 18 هزار یورو و در مقطع دکترا 12 الی 40 هزار یورو در سال است.البته در دوره تحصیلات تکمیلی، کشورهای اروپایی (اتریش، نروژ، فرانسه، آلمان و …) امکان تحصیل رایگان را نیز طبق بعضی فاندهای سراسری محیا میکنند که شما این امکان را دارید که با تقویت CV خود و گرفتن پذیرش و مهاجرت مهندس مکانیک از این مزایا برخوردار شوید.

روش بعدی کم خرج و ارزان مهاجرت مهندس مکانیک، مهاجرت از طریق جاب افر و دریافت ویزای کار در یکی از کشورهای صنعتی است.  از طرفی پیشرفت صنعت و تکنولوژی کشورهای جهان باعث افزایش تقاضا برای مهندسین مکانیک شده و نیروی کار در زمینه مهندسی مکانیک شانس بالایی در یافتن کار (جاب آفر) در بازارهای کاری کشورهای صنعتی روبه‌رو هستند.

 

مهاجرت تحصیلی و کاری مهندس مکانیک

یکی از دلایل اصلی مهاجرت مهندس مکانیک، فرصت شغلی و امکان رشد و پیشرفت در صنایع بزرگ است. کشورهای بسیاری در سراسر جهان مشتاق به کار گیری مهندسان مکانیک خلاق و ایده پرداز هستند. آگاهی از شرایط این کشورها می تواند کمک بزرگی برای کسانی باشد که قصد مهاجرت دارند. در ادامه به بررسی و معرفی کشورهای برتر برای مهاجرت کاری و تحصیلی مهندسان مکانیک در سایت فرامکانیک می‌پردازیم.

در سالیان گذشته افزایش بیشماری در مهاجرت مهندسان مکانیک برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی رخ داده است. دانشجویان زیادی به دنبال جستجوی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک هستند؛ در این مقاله در سایت فرامکانیک ما با بررسی کشورهای مختلف از چندین وجه مختلف مانند: ظرفیت پذیرش دانشجو، اشتغال‌پذیری، چشم‌انداز رشد اقتصاد، نحوه گرفتن ویزا، شرایط مسکن و رفاه اجتماعی، اقامت و … پرداخته‌ایم. البته از آنجایی که مهندس مکانیک یک رشته بسیار سودآور و درآمدزا است، تقاضا از عرضه پیشی گرفته و مشاغل مناسبی در بازار خارج از کشور برای مهندسان مکانیک وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی و کاری مهندس مکانیک
مهاجرت تحصیلی و کاری مهندس مکانیک
تقاضا

بیشترین تقاضا برای مهاجرت مهندسان مکانیک را آلمان و آمریکا دارند. البته این دو کشور در صدر کشورهای پردرآمد جهان با تولید ناخالص بسیار قوی هستند. برای نمونه یک مهندس مکانیک در ایالات متحده آمریکا با داشتن ۵ سال سابقه کار مرتبط در زمینه مهندسی مکانیک در به طور متوسط سالیانه ۸538۰ دلار دستمزد دریافت می‌کند. در حالی که با توجه به هایتک بودن زمینه شغلی یا بیشتر بودن سابقه امکان دریافت حقوق تا ۱۲961۰ دلار در سال نیز افزایش یابد. همچنین در کشور آلمان، دستمزد شغل مهندس مکانیک سالیانه در حدود ۵7643 دلار و در مقایسه با سایر نقاط جهان بالاتر است.

البته دانشجویان عزیز برای مهاجرت به عنوان مهندس مکانیک باید تمام ریزفاکتورهای مهاجرتی کشور مقصد را لحاظ کنند

 

 

 

آلمان، کشوری با صنعت و اقتصاد قدرتمند

کشور آلمان به عنوان پایتخت صنعتی اروپا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان مکانیک محسوب می شود. این کشور به دلیل فن آوری پیشرفته بازار کار خوبی برای این رشته تحصیلی دارد. آلمان نسبت به سایر کشورهای صنعتی شرایط ساده تری برای مهاجرت مهندس مکانیک در نظر گرفته است. افراد متقاضی مهاجرت کاری به این کشور می توانند با اخذ ویزای جستجوی کار در مدت کوتاهی شغل مناسب دانش و تخصص خود پیدا کنند.

کشور آلمان دارای تعداد زیادی صنایع دارویی، خودروسازی و علمی، کمپانی هایی مانند بنز، بی ام و، بوش، آئودی، زیمنس، MTU،  Aero Engines و… که در انتظار استخدام مهندسین مکانیک هستند. به ‌همین دلیل دانشگاه‌های آلمان برای تحقیقات علمی و مکانیکی بهترین هستند.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آلمان
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آلمان

همچنین بسیاری از افراد تلاش می کنند که با پذیرش در دانشگاه های معتبر آلمان، مهاجرت تحصیلی به این کشور بگیرند و پس از اتمام تحصیلات، اقدام به مهاجرت دائمی نمایند. همکاری با صنایع بزرگ جهانی، فعالیت شرکت های خودروسازی و انجام پروژه های متعدد از مهم ترین دلایلی است که این کشور سالانه تعداد زیادی مهندس مکانیک جذب می کند. در این کشور امکانات و مزایای ویژه ای به مهندسان مکانیک داده می شود و یکی از بهترین و ایده آل ترین کشورهایی است که متخصصان مکانیک می توانند به آن مهاجرت کنند. (برآورد شده است که آلمان به حدود 70000 مهندس با متوسط حقوق 5۵۰۰۰ یورو در سال نیاز دارد)


مقاله مرتبط:  اپلای مهندسان مکانیک به آلمان

درآمد مهندسان مکانیک در آلمان

حداقل میزان دستمزد حقوق مهندسین در کشور آلمان 50 الی 68 هزار یورو در سال است. حداقل حقوق مهندسین مکانیک با سابقه در کشور آلمان در یک سال حدود 78 هزار یورو است (مهندسان مکانیک با حداقل دو سال سابقه ی کار در کشور آلمان دست کم سالانه 43هزار یورو حقوق دریافت می‌کنند.).

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آلمان از درآمدزاترین کارهاست. میزان درآمد یک مهندس مکانیک به طور متوسط در هر ساعت حدود 20 یورو خواهد بود که این میزان درآمد در ماه را به عدد 49 هزار یورو می‌رساند. البته این میزان درآمد برای یک مهندس مکانیک در آلمان معمولی محسوب می‌شود. بسته به سابقه، شهر و استان های مختلف درآمد متفاوت است مثلاً متوسط درآمد مهندس مکانیک در برلین ۴۰۰۰ یورو در ماه و در اشتوتگارت برابر با ۳۵۷۰ یورو خواهد بود. درصورتی‌که سابقه کاری شما کمتر از یک سال باشد به طور میانگین ۴۴۰۰۰ یورو، در صورت سابقه بین یک تا چهار سال حدوداً ۴۸۰۰۰ یورو، داشتن سابقه پنج تا نه سال به طور میانگین ۵۵۰۰۰ یورو و درصورتی‌که بیشتر از بیست سال تجربه و سابقه کار مهندسی مکانیک داشته باشید به طور میانگین درآمدی ۷۷۰۰۰ یورویی در آلمان خواهید داشت.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آلمان
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آلمان

آلمان به دلیل فعالیت در حوزه صنایع بزرگ، مهندسان زیادی را در گرایش های مختلف از جمله مهندسی مکانیک جذب می کند.

 

کانادا، سرزمین ملیت ها و فرهنگ های مختلف

کشور کانادا از کشورهای مهاجرپذیر به شمار می‌آید و مهاجرت مهندسان مکانیک از نقاط مختلف جهان به این کشور در سال های اخیر روندی رو به رشد داشته است. این کشور منابع طبیعی گسترده مانند گاز و زیرساخت‌های اقتصادی پیشرفته ای دارد و به دلایل متفاوتی از جمله: ثبات اقتصادی، امنیت و رفاه اجتماعی و شاخص های آموزشی در صدر فهرست مهاجرت های کاری قرار گرفته است.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور کانادا
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور کانادا

حضور ملیت ها و فرهنگ های مختلف مهم ترین دلیل محبوبیت این کشور در جهان است. دستیابی به فن آوری های روز دنیا، اقتصاد توسعه یافته و شرایط ساده تر مهاجرت نسبت به سایر کشورها، این کشور را به یک گزینه ایده آل برای مهاجرت مهندس مکانیک تبدیل کرده است. مهندسان مکانیک برای شروع فعالیت خود در این کشور باید از انجمن مهندسی کانادا مجوز بگیرند. اخذ مجوز روندی دشوار و زمانبر دارد، اما فرصت های شغلی زیادی را پیش روی فرد قرار می‌دهد. به طور کلی، مهندسان مکانیک بر اساس ضوابط، قواعد حاکم و شرایط خاص این کشور می توانند فعالیت کاری داشته باشند.

میانگین درآمد مهندس مکانیک در کانادا در حدود 64 هزار دلار کانادا است، که با توجه به هزینه های زندگی در کانادا، فرصت بسیار مناسبی برای برای افزایش کیفیت زندگی نیز هست.

 

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور کانادا
مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک به کشور کانادا

کانادا بستر مناسبی برای فعالیت مهندسان مکانیک فراهم کرده است.


مقاله مرتبط:  مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا

آمریکا، صاحب برترین تکنولوژی های جهان

مهاجرت مهندسان مکانیک به آمریکا بازار پررونق و به شدت رقابتی دارد. یکی از شرایط جذب مهندسان مکانیک در این کشور، تحصیل در دانشگاه های معتبر و برتر است. آمریکا بعد از آلمان، دومین کشوری است که بیشترین تقاضا برای جذب مهندسان مکانیک را دارد. این کشور دارای صنایع مختلفی همچون خودروسازی، هوافضا، پتروشیمی است و بر این اساس یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت مهندس مکانیک به شمار می آید.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آمریکا
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور آمریکا

همچنین فعالیت های اخیر آمریکا در زمینه فن آوری نانو نیاز به جذب کارشناسان مکانیک را افزایش داده است. لازم به ذکر است که مهاجرت کاری به این کشور شرایط سختی دارد و برای آغاز به کار در آمریکا باید مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت. آمریکا به دلیل دستیابی به برترین فن آوری های روز دنیا و نیاز به افراد متخصص و با تجربه، مسیر را برای جذب کارشناسان فنی با گرایش های مختلف هموار کرده است. مهاجرت کاری به آمریکا یک فرصت ایده آل برای متخصصان و مهندسان به ویژه مکانیک محسوب می شود.

 

میانگین دستمزد در ایالات متحده به طور متوسط سالانه ۸1 هزار دلار به مهندسان مکانیک می باشد. در بیشتر صنایع از تخصص مهندسان مکانیک استفاده می شود.

 

ژاپن، غول تکنولوژی

کشور ژاپن یک کشور پیشرو در عرصه تکنولوژی است و از این کشور به عنوان قطب صنعتی آسیا نام برده می شود. از همین جهت ژاپن برای چند دهه متوالی توانسته است نقشی مهم و اساسی در دانش و فن آوری روز دنیا داشته باشد. و همین امر سبب ایجاد موقعیت های شغلی  تخصصی قابل توجه برای مهاجرت مهندسان مکانیک شده است. این کشور پیشتاز در علوم مهندسی، فن آوری های پیشرفته و صنایع مختلف است و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان مکانیک به شمار می آید.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور ژاپن
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای مرفه جهان محسوب می شود و با برخورداری از بالاترین استانداردهای سطح زندگی، گزینه ای ایده آل در جذب متخصصان و کارشناسان علوم فنی و مهندسی است. در واقع، مهندسان مکانیک فرصت های متعددی برای حضور در مشاغل گوناگون این رشته خواهند داشت. این کشور پیشرفته بیش از 30 درصد از سهم بازار جهانی را به محصولات خود اختصاص داده است و به همین دلیل، در طول دهه های اخیر در جذب نیروهای متخصص از سراسر دنیا موفق بوده است.

میانگین دستمزد در ژاپن به طور متوسط سالانه 3586581ین ژاپن برای مهندسان مکانیک می باشد. در ژاپن فرصت های شغلی زیادی برای مهندسان مکانیک وجود دارد.

 

سوئیس، یکی برای همه، همه برای یکی

اقتصاد سوئیس بر اساس تحقیقات علمی و تولید بنا شده است. به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، فرصت‌های شغلی برای مهندسان مکانیک و شیمی در این کشور بسیار زیاد است. استاندارد کیفیت زندگی، سوئیس بهترین و بالاترین سطح کیفیت زندگی در جهان را دارد.

عمده بخش های صنعتی سوئیس عبارتند از : ماشین آلات و ابزار دقیق، ساعت سازی و مواد شیمیایی؛ که مهندسان مکانیک و برق را به عنوان سرمایه های اصلی صنعت در این کشور اروپای مرکزی تبدیل می‌کنند.

کشور سوئیس بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک
کشور سوئیس بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

تخصص سوئیس در مهندسی مکانیکی و صنایع شیمیایی توسعه یافته آن، نیاز شدید این کشور را به مهندسان مکانیک، صنعتی، شیمی و زیستی توجیه می‌کند. بنابراین بدیهی است که سوئیس در بین بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان مکانیک قرار گیرد

درآمد سرانه در این کشور  با 80 هزار دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

انگلیس، پیشتاز فن آوری در جهان

مهاجرت مهندسان مکانیک به انگلیس روند پیچیده ای دارد. مهاجرت کاری در این کشور به سختی صادر می شود. دریافت ویزای کاری انگلیس سلسله مراتبی دارد که باید به درستی طی شود. پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای معتبر داخل کشور، شرکت در سیستم امتیاز بندی، تسلط به زبان و داشتن سابقه کار در یک کشور انگلیسی زبان از نکاتی است که برای اخذ ویزای کاری باید به آن ها دقت شود. با وجود این شرایط، هر ساله شاهد مهاجرت مهندسان مکانیک به این کشور هستیم.

یک مهندس مکانیک از میزان درآمد سالیانه بالا و قابل توجهی برخوردار است و به راحتی می تواند یک زندگی مرفه داشته باشد. چنانچه فردی ویزای کاری انگلستان را دریافت کند، برای شروع به فعالیت به عنوان یک مهندس مکانیک، باید اقدام به دریافت مجوز کار نماید. صدور این مجوز روند دشوار و زمانبری دارد. افرادی که ویزای تحصیلی این کشور را دارند، پس از پایان تحصیلات خود به راحتی می توانند از فرصت های شغلی مناسب این رشته بهره مند شوند.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور بریتانیا
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور بریتانیا

میانگین حقوق و دستمزد مهندسی مکانیک در انگلیس سالانه 4۳۰۲۳ پوند است.

مجوز کار مهندس مکانیک در انگلیس به معنای داشتن یک شغل پردرآمد و دستمزد عالی است.

 

فرانسه، کشوری پیشرفته و صنعتی

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت مهندسان مکانیک به شمار می آید. شاید بتوان گفت فرانسه از معدود کشورهایی است که مهندسان مکانیک بالاترین میزان حقوق را دریافت می کنند. یکی از مهم ترین دلایل پذیرش فرانسه برای مهاجرت مهندسان مکانیک، رشد و شکوفایی این کشور در عرصه های مختلف فن آوری نانو می باشد.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور فذانسه
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور فرانسه

این کشور با داشتن کارشناسان و متخصصان خلاق و نوآور در زمینه مهندسی مکانیک، از کشورهای دارای رتبه برتر در این رشته به حساب می آید. در واقع، فرانسه یک مکان ایده آل برای افراد مبتکر و متخصص در حوزه علم، فن آوری، مهندسی، تحقیق و توسعه است. لازم به ذکر است فرصت های شغلی بسیار خوب با درآمد عالی در انتظار متخصصان انگلیسی زبانی است که به فرانسه مهاجرت می کنند. تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور یک امتیاز محسوب می شود. مهندسان مکانیک در فرانسه از رفاه مناسبی برخوردار هستند و با ذهنی آسوده و دور از دغدغه های مالی به فعالیت می پردازند. مهندسین مکانیک، شانس خوبی برای یافتن شغلی با درآمد بالا در یک شرکت محلی یا یکی از تولیدکنندگان بین المللی مانند پژو یا میشلن دارند.

میانگین حقوق و دستمزد مهندسی مکانیک در فرانسه سالانه 41هزار یورو است. فرانسه از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری مهندسان مکانیک به شمار می آید.

 

امارات، پیشرفته و پرشتاب در عرصه فن آوری و نوآوری

امارات متحده عربی کشوری رو به رشد و ثروتمند است. این کشور به دلیل بالا بردن کیفیت زندگی و فعالیت در عرصه های مختلف فن آوری مشتاق مهاجرت مهندسان مکانیک می باشد. فرصت های شغلی متعدد، رفاه کامل و درآمد قابل توجه از دلایل اصلی مهندسان مکانیک برای کار و فعالیت در این کشور به شمار می آیند. رشد صنعت و تکنولوژی در چند دهه اخیر در این کشور بسیار چشمگیر بوده است و به این دلیل فرصت های شغلی مناسبی برای مهندسان و متخصصان در این کشور وجود دارد.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور امارات متحده عربی
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور امارات متحده عربی

مهارت و تخصص دو عامل اصلی در جذب مهندسان مکانیک است. ذکر این نکته ضروری است که در این کشور تسلط به زبان های انگلیسی و عربی الزامی است. در صورت تمایل به مهاجرت مهندس مکانیک به این کشور، دریافت ویزای کاری آسان تر از روش های دیگر اخذ ویزا است. همچنین افرادی که ویزای تحصیلی امارات را دارند، به راحتی می توانند پس از پایان تحصیلات، برای اقامت در این کشور اقدام به گرفتن ویزای کاری نمایند.

استرالیا، کشور فرصت ها

با قبولی در آزمونEIT و عضویت در انجمن حرفه‌ای، معتبر و اخذ گواهینامه‌های مربوط به صنعت درسازمان مهندسی استرالیا، شما اجازه کار درصنعت روبه رشد استرالیا را به عنوان مهندس مکانیک دارید. یک مهندس مکانیک در استرالیا می‌تواند با انجام وظایف مرتبط با زمینه‌ی مهندسی و توسعه، طراحی و آزمودن ابزارهای مکانیکی، در برنامه‌ریزی و تولید محصولات جدید مشارکت نماید.

دانشگاه های استرالیا از رتبه خوبی در رتبه بندی دانشگاه های جهان برخوردار است و سبک آموزش دانشگاهی استرالیا کاملا پروژه محور و پژوهشی است. همین باعث گردیده که بورسیه های تحصیلی مناسبی برای مهندسین مکانیک پدیدار گردد.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور استرالیا
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور استرالیا

در کشور استرالیا، میانگین درآمد مهندسین مکانیک ۷۲ هزار دلار استرالیا اعلام شده است. میزان سابقه کار و همچنین ایالتی که در آن ساکن میشوید بر میزان درآمد و حقوق شما تاثیر بسزایی دارد.


مقاله مرتبط:  مهاجرت مهندس مکانیک به استرالیا


نیوزلند، کشوری توسعه یافته

کشور نیوزلند یکی از بهترین و امن ترین کشورها برای مهاجرت مهندسان مکانیک به شمار می آید. از این جهت نیوزلند صاحب یک اقتصاد قدرتمند و باثبات است و فرصت های شغلی بسیاری در اختیار متخصصان حرفه ای به ویژه مهندسان مکانیک و عمران قرار می دهد. متوسط درآمد سالانه مهندسان در این کشور مبل قابل توجهی است و بر همین اساس از این کشور به عنوان یک مقصد ایده آل برای مهاجرت مهندس مکانیک نام برده می شود.

با توجه به جمعیت 4 میلیون نفری نیوزلند، این کشور دارای کسری بسیار زیادی در نیروی کار مهندسی است و همین موضوع سبب شده که این کشور شرایط خوبی را برای مهندسین مکانیک فراهم آورد تا آنها جهت مهاجرت به این کشور این کمبود نیروی کار را جبران نمایند.

نیوزلند امن ترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک
نیوزلند امن ترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

این کشور در عرصه شهرسازی و ساخت سازه به ویژه سازه های مقاوم در برابر زلزله به موفقیت های چشمگیری رسیده است. نیوزلند یک مقصد آرمانی برای مهاجرت مهندسان مکانیک و عمران است. در این کشور به دلیل اقتصاد رو به رشد و قوی، انواع مشاغل و فرصت های شغلی وجود دارد. نیوزلند کشوری کم جمعیت است و همین امر سبب شده که نتواند نیروهای متخصص فنی و مهندسی خود را از داخل کشور تامین کند. ناتوانی در تکمیل متخصص، این کشور را به یک متقاضی برای جذب نیروهای مهاجر تبدیل کرده است.

 

چین، دومین اقتصاد بزرگ در جهان

چین یکی از بهترین کشورها با سابقه ای درخشان در عرصه های مختلف مهندسی مکانیک است. این کشور در صدر مقصدهای انتخابی مهاجرت مهندسان مکانیک قرار دارد. چین به عنوان رقیب اصلی آمریکا، در سیاست های مهاجرتی خود تغییر رویه داده است و به صورت بسیار گسترده اقدام به جذب حداکثری متخصصان در تمام گرایش های مهندسی نموده است. این کشور با سرمایه گذاری عظیم در تحقیقات علمی، نوآوری در تکنولوژی و زیرساخت های عمرانی قصد دارد به یک قدرت اقتصادی در جهان تبدیل شود. در واقع، رشد تکنولوژی و اقتصاد این کشور متکی به دانش مهندسان باتجربه و متخصصان حرفه ای بوده است.

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور چین
مهاجرت مهندسان مکانیک به کشور چین

مهندسان مکانیک شانس بالایی برای اخذ ویزای کاری به چین دارند. این کشور در مقایسه با کانادا و نیوزلند میزان حقوق کمتری را پرداخت می کند. با این حال، بسیاری از متخصصان مهاجر از کیفیت زندگی و شغل خود رضایت دارند. چین به هدف تبدیل شدن به اقتصاد و قدرت برتر در جهان، از فن آوری های پیشرفته و نیروهای متخصص کمک می گیرد.

 

چین به عنوان یک قطب اقتصادی یکی از موفق ترین کشورها برای مشاغل مهندسی مکانیک محسوب می شود.

 

رتبه بندی کشورها برای مهاجرت

 

رتبه بندی کلی بهترین کشورها عملکرد جهانی را بر اساس معیارهای مختلف اندازه گیری می کند. این متغییرها  شامل : تفریحات و سرگرمی، ریسک سرمایه‌گذاری، چابکی اقتصاد دولتی، تأثیر فرهنگی، کارآفرینی، میراث فرهنگی، آموزش و پرورش، اقتصاد باز، قدرت، اهداف اجتماعی، ماجراجویی شخصی و کیفیت زندگی؛ می‌باشد.

در جدول زیر لیست 20 کشور برتر آورده شده است.

رتبه بندی کشورها بر اساس عملکرد جهانی
1 کانادا
2 ژاپن
3 آلمان
4 سوئیس
5 استرالیا
6 آمریکا
7 نیوزلند
8 بریتانیا
9 سوئد
10 هلند
11 فرانسه
12 دانمارک
13 نروژ
14 سنگاپور
15 کره جنوبی
16 ایتالیا
17 چین
18 فنلاند
19 اسپانیا
20 بلژیک
کانادا برترین کشور جهت مهاجرت تحصیلی و کاری
کانادا برترین کشور جهت مهاجرت تحصیلی و کاری

رتبه بندی از لحاظ رشد و تربیت کودکان

وقتی صحبت از تربیت کودکان به میان می‌آید، کشورهای حوزه اسکاندیناوی بهترین مکان برای رشد و تربیت کودکان هستند

در اینجا بهترین کشورها برای تربیت کودکان در سال 2021 آورده شده است

بهترین کشورها برای تربیت کودکان
1 دانمارک
2 سوئد
3 نروژ
4 هلند
5 کانادا
6 فنلاند
7 سوئیس
8 نیوزلند
9 استرالیا
10 اتریش

 

 

برخی از شهروندان کشورها در صورت توجه به مراقبت های بهداشتی، آموزشی و سایر نیازها، مایل به پرداخت نرخ های بالای مالیات هستند. «چرا دانمارکی‌ها با خوشحالی نرخ‌های بالایی از مالیات را پرداخت می‌کنند»  مردم در دانمارک، پرداخت مالیات را به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای کیفیت زندگی می‌دانند.

رتبه بندی بهترین کشورها برای تربیت کودکان در سال 2021 برگرفته از یک نظرسنجی مبتنی بر ادراک جهانی است و کشورها را بر اساس امتیازات حاصل از مجموعه ای از ویژگی های زیر رتبه بندی می‌کند: توجه به حقوق بشر، خانواده دوست در نظر گرفته شدن، محیط آن برای برابری جنسیتی، شاد دیده شدن، داشتن برابری درآمد، ایمن بودن، داشتن آموزش و پرورش عمومی توسعه یافته و سیستم های مراقبت بهداشتی توسعه یافته

پس اگر شما برای مهاجرت مهندس مکانیک قصد دارید و زندگی کودکان و فرزندان خود را مهم و تاثیر گذار می‌پندارید، حتما جدول بالا را در اولویت انتخاب مقصد مهاجرتی خود قرار دهید.

 

رتبه بندی کشورها از لحاظ سیستم آموزشی

نوجوانان و جوانان امروز، مدیران و رهبران دهه های بعد هستند. پس هرچه نظام آموزشی قانونمندتر و سیستماتیک باشد باعث رشد و شکوفایی دانش‌آموزان و دانشجویان را فراهم می‌آورد. در بسیاری  از کشورها سیستم آموزش و پرورش متمرکز طراحی گردیده است ولی در بعضی کشورها که به صورت ایالتی اداره می‌شوند، هر ایالت سیستم خاص خود را دارد. در جوامع صنعتی و پیشرفته مانند ایالات متحده آمریکا حدود 70 درصد از دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل به دانشگاه و تحصیلات عالی ادامه می‌دهندبر همین استاندارد است که هشت دانشگاه از 10 دانشگاه برتر جهانی در آمریکا قرار دارد.

کشورهای برتر آموزشی و آکادمیک جهت مهاجرت مهندسان مکانیک
کشورهای برتر آموزشی و آکادمیک جهت مهاجرت مهندسان مکانیک

نظام‌بندی سیستم آموزشی تاثیر بسزایی در درخواست های دانشجویان در سراسر جهان برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل است. مهاجرت مهندس مکانیک نیز تحت همین اصل قرار می‌گیرد. این کشورها با بودجه ای که در بخش آموزش اختصاص می‌دهند باعث می‌شوند که دانشجویان نخبه و نابغه از سراسر جهان جذب آنها بشوند و باتوجه به اقامت راحت تر آنها ، در آینده باعث موفقیت آن کشور بشوند

بهترین کشورها برای تحصیل بر اساس یک نظرسنجی گسترده رتبه‌بندی شده‌اند که از مجموعه‌ای از نمرات با سه ویژگی در ان استفاده شده است: داشتن یک سیستم آموزشی عمومی توسعه‌یافته، اینکه آیا مردم به تحصیل در دانشگاه در آنجا فکر می‌کنند و سطح آموزش و کیفیت آموزش در آن کشور چقدر است؟

کشورهای برتر آموزشی و آکادمیک
1 آمریکا
2 بریتانیا
3 آلمان
4 کانادا
5 فرانسه
6 سوئیس
7  ژاپن
8 استرالیا
9 سوئد
10 هلند

 

 

مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا ترجیح می دهند که برای تحقق اهداف خود و یا تجربه زندگی بهتر به کشور دیگری مهاجرت کنند. این امر یکی از دلایل مهاجرت مهندسان مکانیک به کشورهای توسعه یافته می باشد. مهاجرت تحصیلی یکی از روش های ساده برای زندگی در یک کشور دیگر به شمار می آید. مهم ترین مزیت ویزای تحصیلی در مهاجرت مهندس مکانیک، اخذ ویزای کاری بعد از فراغت از تحصیل است.

مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک
مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک

به بیانی دیگر، کسانی که با ویزای تحصیلی به کشور دیگری مهاجرت کرده اند، پس از فارغ التحصیلی با گرفتن ویزای کاری می توانند به اقامت خود در آن کشور ادامه دهند. رزومه علمی، شرکت در آزمون های بین المللی، گواهی تعیین سطح زبان، معدل بالا، چاپ مقالات ISI در نشریات معتبر از عوامل تاثیرگذار برای اخذ ویزای تحصیلی به شمار می آیند. هرچند در بسیاری از کشورها تنها با پرداخت شهریه دانشگاه می توان ویزای تحصیلی گرفت، اما اگر کسی بخواهد از این طریق مهاجرت کند، بهتر است از بورسیه تحصیلی استفاده نماید.

 

مهندسی مکانیک تحولات عظیمی در زندگی ما به وجود آورده است.

 

مهاجرت کاری مهندسان مکانیک

مهاجرت مهندسان مکانیک اغلب به دو طریق اخذ ویزای کاری و تحصیلی امکان پذیر است. روش های متفاوتی برای مهاجرت کاری وجود دارد. یکی از روش ها دعوت نامه یا پیشنهاد کاری از یک شرکت معتبر است و به طور معمول در این روش ویزای شغلی به سرعت صادر می شود. برخی از مهندسان مکانیک برای مهاجرت کاری از سایت های کاریابی استفاده می کنند. ابتدا رده شغلی مورد نظر خود را در میان مشاغل سایت پیدا کرده و در مرحله بعد، رزومه و سوابق کار خود را ارسال می کنند. سپس از طریق سایت دعوت نامه شرکت مورد نظر را دریافت می کنند. این یک روش عالی برای مهاجرت مهندسان مکانیک محسوب می شود.

مهاجرت کاری مهندسان مکانیک
مهاجرت کاری مهندسان مکانیک

در این شیوه شرکت پیشنهاد دهنده موظف است محل اقامت فرد را مشخص نماید. مهاجرت کاری این امکان را فراهم می کند که در همان شرکت اقامت دائم گرفت. در این روش افراد حرفه ای این امتیاز را خواهند داشت که با تکیه بر تخصص و توانایی های خود ویزای کاری دریافت نمایند.

 

اخذ ویزای کاری یک روش مطمئن برای مهاجرت است.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت

امروزه بسیاری از افراد متخصص در علوم مهندسی در جستجوی راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته و توسعه یافته هستند. رشته مکانیک یکی از پرکاربردترین گرایش های علوم مهندسی است و امکان مهاجرت مهندسان مکانیک به اکثر کشورهای صنعتی وجود دارد. به طور کلی، روش های متعددی برای دریافت ویزا و مهاجرت به کشورهای پیشرفته وجود دارد.

از رایج ترین روش های اخذ ویزای یک کشور خارجی می توان به تولد، ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری و کار اشاره کرد. با این حال، اغلب افراد متخصصی که به دنبال مهاجرت هستند، از ویزای تحصیلی و یا کاری استفاده می کنند. بر همین اساس، بهترین روش مهاجرت مهندس مکانیک به یک کشور خارجی به کمک ویزای تحصیلی یا کاری است. هرچند تعدادی از افراد متخصص به کمک سرمایه گذاری و یا ازدواج با فرد خارجی تصمیم به مهاجرت می گیرند. مدارک لازم برای مهاجرت مهندسان مکانیک با توجه به نوع ویزای درخواستی آن ها متفاوت خواهد بود. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دو روش رایج مهاجرت بیان می شود.

 

مدارک مورد نیاز در مهاجرت تحصیلی

مدارک ضروری برای مهاجرت مهندسان مکانیک مانند بسیاری از ویزاهای تحصیلی است. شاید بتوان گفت اخذ ویزای تحصیلی یکی از روش های آسان و سریع برای مهاجرت محسوب می شود. فرم درخواست ویزا، پاسپورت، شناسنامه، نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه دانشگاه و تامین مخارج زندگی از مدارک ضروری به شمار می آیند. همچنین ارائه مدرک رسمی برای سطح زبان کشور مقصد، ارائه مدرکی دال بر داشتن دلایل کافی برای بازگشت به کشور مبدا و ترجمه رسمی تمام مدارک الزامی است.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک

مدارک مورد نیاز در مهاجرت کاری

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری برای مهاجرت مهندسان مکانیک در مقایسه با ویزای تحصیلی تفاوت هایی دارد. شناسنامه، پاسپورت، گواهی مدرک تحصیلی، فرم تکمیل شده تقاضای کار، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه مدرک تسلط به زبان، بیمه نامه، مدارک رزرو هتل و یا مکان اقامت و بلیط هواپیما به همراه ترجمه رسمی تمام مدارک باید ارائه گردد. گواهی کارشناسی مهندسی مکانیک و ترجمه آن نیز همراه مدارک دیگر باید ارائه شود. چنانچه فرد متقاضی رزومه و سوابق کاری مرتبط دارد، این مدارک را هم باید ضمیمه کند. همچنین اگر فرد طرح و یا اختراعی را به ثبت رسانده و یا از دانشجویان نخبه محسوب می شود، بهتر است این مدارک را نیز ارائه دهد.

 

زمینه های تخصصی برای مهاجرت مهندسین مکانیک به کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت مهندسان مکانیک محسوب می شود. یک مهندس مکانیک برای تصدی جایگاه مناسب در این حرفه و برخورداری از آینده شغلی مطلوب، باید زمینه تخصصی خود را مشخص کند. خلاقیت، قدرت تجسم، طراحی دستگاه ها، خطایابی و رفع معایب سیستم ها از مولفه های مهم برای مهندسان مکانیک در هر گرایشی است. همچنین تسلط بر نرم افزارهای مرتبط یک عامل موثر برای تصدی این شغل است.

یک مهندس مکانیک موفق باید توانایی طراحی و شبیه سازی با نرم افزارهای کامپیوتری را داشته باشد. از مهم ترین زمینه های تخصصی برای مهاجرت مهندس مکانیک می توان صنعت خودروسازی، پتروشیمی، معدن، هوافضا، بیوپزشکی، مکاترونیک، مواد و متالوژی، محیط زیست و کامپیوتر را نام برد. افراد متخصص این رشته در زمینه های طراحی، فن آوری کاربردی، ساخت، فرآوری، تولید، حقوق، امنیت و ایمنی عمومی هم فعالیت دارند. این رشته تلفیقی از فیزیک و علم مواد است که در طراحی، آنالیز، ساخت و نگهداری دستگاه ها و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بررسی و تست عملکرد اجزای یک سیستم از زمینه های تخصصی مهندسان مکانیک محسوب می شود.

 

وظایف شغلی بعد از مهاجرت

پس از مهاجرت مهندس مکانیک و انجام امور قانونی و حقوقی، فرد متخصص می تواند در یک جایگاه شغلی مشغول به کار شود. مهندسی مکانیک زیرشاخه های بسیاری دارد و به طور کلی، کاربرد این رشته در صنایع بسیار گسترده و متنوع است. یک مهندس مکانیک با توجه به رتبه و نوع تخصصی که در آن فعالیت می کند، وظایف شغلی خاصی را بر عهده دارد.

از مهم ترین از وظایف می توان به نیاز سنجی و امکان سنجی، طراحی و بهره برداری از عملکرد اجزای مختلف سیستم ها اشاره کرد. یک مهندس مکانیک توانایی طراحی دستگاه ها، ماشین آلات، تجهیزات صنایع مختلف از جمله نیروگاه ها را دارد. آنالیز پویایی و ارتعاشات، تحلیل ساز و کار سازه ها و سیستم های مکانیکی از دیگر مسئولیت های افراد متخصص در این رشته محسوب می شود. به یاد داشته باشید که وظایف و مسئولیت های یک مهندس مکانیک در موارد ذکر شده خلاصه نمی شود. در ادامه به شرح سایر مسئولیت های فرد متخصص در این رشته می پردازیم.

وظایف شغلی بعد از مهاجرت مهندس مکانیک
وظایف شغلی بعد از مهاجرت مهندس مکانیک

 

 

وظایف شغلی بر اساس تخصص:

حوزه فعالیت مهندسی مکانیک فراوانی بسیاری دارد و کارشناسان این رشته با توجه به نوع تخصص خود می توانند در زمینه مورد نظر فعالیت خود را آغاز نمایند. متخصصان طراحی، بررسی دقیقی از مشخصات و نوع طراحی ماشین آلات، برنامه ریزی، مدیریت پروژه ها، برآورد هزینه، تعیین زمان و تهیه فهرستی از مواد مورد استفاده را به عهده دارد. همچنین بر تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی، اصلاح دستگاه ها و تاسیسات صنعتی نظارت دقیق دارند.

بررسی و تعمیرات اجزای مکانیکی ماشین آلات و یا رفع مشکلات و مسائل غیرمنتظره از دیگر وظایف پس از مهاجرت مهندس مکانیک به شمار می آید. فرد متخصص باید مهارت و توانایی تدوین برنامه ها، طرح ها، استانداردها و زمان بندی ها را داشته باشد. نظارت بر عملکرد مهندسان سایر گرایش های در ارتباط با مهندسی مکانیک، نظارت و بررسی کار تکنسین ها و انجام محاسبات از جمله مهم ترین وظایفی است که مهندسان مکانیک در عرصه صنعت برعهده دارند. فرد متخصص شناخت کافی از اصول نگهداری تجهیزات صنعتی دارد.

 

وظایف شغلی بر اساس مهارت:

پس از مهاجرت مهندسان مکانیک، افراد متخصص با توجه به مهارت های خاص و تجربیات خود می توانند مسئولیت های متعددی را عهده دار شوند. مهندسان ماهر و با تجربه در زمینه خطایابی، به راحتی و با تجزیه و تحلیل مشکلات پیش آمده در سیستم ها، عامل بروز خطا را پیدا کرده و آن را رفع می کنند. همچنین این مهارت را دارند که مشکلات و خطاهای ماشین آلات و دستگاه های ترمودینامیکی و مکانیکی را تحلیل نمایند و پس از شناسایی نوع خطا، راهکار مناسب برای برطرف کردن آن اتخاذ نمایند.

مهندسانی که در کار با نرم افزارهای کامپیوتری مهارت دارند، به شیوه ای خاص و منحصر به فرد می توانند طراحی ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی را انجام دهند. آن ها این مهارت را دارند که با مشاهده طرح های موجود، نمونه اولیه را طراحی و پیش تولید نمایند. افراد حرفه ای با انجام آزمایش های متعدد و آنالیز خروجی (آزمون و خطا)، می توانند عملکرد دستگاه های در حال ساخت را به دقت بررسی نمایند.

 

مسیر شغلی بعد از مهاجرت مهندسین مکانیک

مهاجرت مهندسان مکانیک به کشورهای توسعه یافته و صاحب فن آوری های پیشرفته به هدف کسب رتبه و جایگاه برتر و درآمد بالاتر صورت می گیرد. رشته مهندسی مکانیک در فهرست مشاغل پردرآمد و سودآور جای دارد. بسیاری از کشورها از جمله کانادا، آمریکا و آلمان تقاضای بیشتری برای جذب نیروهای متخصص خارجی دارند. در واقع، با گسترش و رشد فن آوری های مختلف در این کشورها، نیاز به حضور افراد متخصص در زمینه انواع گرایش های مهندسی مکانیک احساس می شود.

مسیر شغلی بعد از مهاجرت مهندسین مکانیک
مسیر شغلی بعد از مهاجرت مهندسین مکانیک

پس از مهاجرت مهندس مکانیک، مسیرهای شغلی متفاوتی پیش رو خواهد بود. در بسیاری از موارد، در مراحل ابتدایی شروع به کار به سابقه کاری افراد توجهی نمی شود و فرد متخصص به عنوان یک نیروی تازه کار مشغول به فعالیت می شود. در برخی موارد، مهاجرت مهندسان مکانیک، به دعوت و درخواست شرکت ها و مراکز تخصص صورت می گیرد. این افراد پس از ورود به کشور مقصد از ابتدا در بخش ویژه و جایگاه از پیش تعیین شده کار خود را آغاز می کنند.

مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها یکی دیگر از زمینه های فعالیت مهندسان مکانیک به شمار می آیند.

 

متوسط حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت مهندسان مکانیک، حقوق و دستمزد بالاتر است. بسیاری از کشورها نظیر آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس بیشترین میزان درآمد را برای متخصصان این رشته پرداخت می کنند. به بیانی دیگر، مهندسی مکانیک علاوه بر بازار کار خوب و فرصت های شغلی فراوان، حقوق و درآمد بالایی دارد. متوسط حقوق پرداختی این متخصصان در کشورهای مختلف، متغیر است و به عوامل متعددی بستگی دارد.

متوسط حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف
متوسط حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف

از مهم ترین عوامل موثر بر میزان حقوق می توان به مسئولیت شغلی مهندس مکانیک، نوع شرکت، رزومه و جنسیت اشاره کرد. در بسیاری از کشورهای اروپایی متخصصان زن در مقایسه با کارشناسان مرد حقوق کمتری را دریافت می کنند. مجموع ساعات کاری (شیفت و اضافه کاری) و نوع قرارداد (کوتاه مدت، بلند مدت و یا مشاوره) از دیگر عوامل تاثیرگذار در میزان حقوق به شمار می آیند. مهندسان مکانیک فریلنسر در مقایسه با متخصصانی که در استخدام شرکت ها هستند، درآمد بالاتری دارند. همچنین میزان درآمد به مدارک دانشگاهی، سوابق کار، شهر و کشور مقصد نیز بستگی دارد.

 

هزینه‌های زندگی مهندسان مکانیک در کشورهای مختلف

یکی از موضوعات چالش برانگیز در مهاجرت مهندسان مکانیک، تامین هزینه های زندگی است. میزان این هزینه ها به عوامل متعددی از جمله اقتصاد آن کشور و شرایط کاری فرد بستگی دارد و در کشورهای مختلف، متغیر است. هزینه های ضروری زندگی شامل تهیه خوراک، پوشاک، مسکن، حمل و نقل، درمان، بیمه، مالیات و خدمات اساسی (آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت) است.

هزینه‌های زندگی مهندسان مکانیک در کشورهای مختلف
هزینه‌های زندگی مهندسان مکانیک در کشورهای مختلف

همچنین متوسط هزینه های زندگی در کشورهای مختلف با توجه به منطقه، شهر، سبک و کیفیت زندگی، برخورداری از استانداردها و خدمات عمومی و تعداد افراد یک خانواده متفاوت خواهد بود. مهاجرت مهندسان مکانیک اغلب به کشورهای توسعه یافته ای است که از نظر کیفیت و استانداردهای زندگی در میان بهترین کشورهای جهان قرار دارند. به طور کلی، یک مهندس مکانیک با داشتن درآمد مناسب به راحتی می تواند تمام هزینه های زندگی را تامین نماید.

سوالات متداول

برترین مقاصد برای مهاجرت مهندسان مکانیک را ذکر کنید؟

  1. آلمان
  2. آمریکا
  3. کانادا
  4. ژاپن
  5. بریتانیا
  6. نروژ

آیا فقط مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت مهندسان مکانیک به خارج کافی است؟

در بحت مهاجرت تحصیلی مهندسان مکانیک، اکثر کشورها در مقاطع ارشد و دکترا دوره ی انگلیسی زبان را دارا می‌باشند، از همین رو برای پذیرش در اکثر دانشگاه های جهان باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

بهشت مهندسان مکانیک در کدام کشورها است؟

بدون شک آمریکا و آلمان دو غول صنعتی جهان برای مهاجرت مهندس مکانیک مطلوب‌ترین و ایده‌آل ترین حالت ممکنه است.

مقالات

تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی

فنون تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی

بررسی تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی در دنیای مهندسی!

تبدیل حرکت دورانی به خطی یک فرآیند مهم در بسیاری از سیستم‌ها و مکانیزم‌ها است که در صنایع مختلف، از جمله خودرو، رباتیک، و ماشین‌سازی کاربرد دارد.

صافی سطح یا زبری سطح ؟!

بررسی جامع صافی سطح و زبری سطح و انواع آن
صافی سطح و زبری سطح
صافی سطح، انواع صافی سطح، کیفیت سطح، پرداخت سطح
صافی سطح و زبری سطح یک ویژگی مهم است که باید در طراحی و ساخت قطعات در نظر گرفته شود و قرار است به صورت کامل آن را بررسی کنیم.

ذخیره فایل به نسخه قدیمی سالیدورک

ذخیره فایل به نسخه قدیمی سالیدورک
چگونگی ذخیره کردن فایل سالیدورکس به نسخه های قدیمی‌تر آن

جدیدترین نکات و ترفندهای دریافت مدرک بین المللی سالیدورک

مدرک بین المللی سالیدورکجدیدترین نکات و ترفندهای دریافت مدرک بین المللی سالیدورک      …

گیربکس صنایع فولاد

همه چیز درباره گیربکس صنایع فولاد
گیربکس صنایع فولاد
گیربکس صنعتی- گیربکس حلزونی- گیربکس های صنایع فولاد
گیربکس صنایع فولاد در مدل های مختلف امروزه توسط برند های زیادی طراحی، تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

نگهداری از بلبرینگ

اهمیت نگهداری از بلبرینگ
نگهداری از بلبرینگ
نگهداری و تعمیرات بلبرینگ‌، مراقبت و نگهداری از بلبرینگ و رولبرینگ ها، نکات مراقبت و نگهداری روانکاری بلبرینگ و رولبرینگ ها، فرایند نگهداری و تعمیرات بلبرینگ‌، دستورالعمل تمیز کردن یاتاقان، روش های نگهداری از بلبرینگ
در روزهای اخیر بسیاری از کاربران به دنبال اصول نگهداری از بلبرینگ هستند. بلبرینگ ها را بایستی به شکل دوره ای تمیز کنید.

گیربکس صنایع دارویی

گیربکس صنایع دارویی چیست و چه کاربردی دارد؟
گیربکس صنایع دارویی
خرید گیربکس صنایع دارویی، انواع گیربکس صنایع دارویی
گیربکس صنایع دارویی، یکی از مدل های کمتر شناخته شده گیربکس به حساب می آید که در دسته بندی های متنوعی در بازار به فروش می رسد.

شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ

شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ
چرا شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ اهمیت دارد؟ | نحوه نامگذاری بیرینگ ها | شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ در سه سوت یاد بگیر!
از جمله مهم ترین کدهایی که بر روی انواع تجهیزات صنعتی از جمله یاتاقان ها و بلبرینگ ها حک می شود شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ است.

فیکسچر کنترلی

فیکسچر کنترلی ﺍﺯ فیکسچر های کنترلی ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﺳﺎﺯﻧﺪﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻰﺷﻮﺩ. ﺑﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﻗﻄﻌﻪ ﺭﻭﻯ این فیکسچر در ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﻣﺸﺨﺺ ﻣﻰﺗﻮﺍﻥ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺍﻧﺤﺮﺍﻑ ﻟﺒه ﻫﺎﻯ ﻗﻄﻌﻪ، ﺳﻮﺭﺍﺧﻬﺎ ﻭ ﻛﻮﺗﺎﻩ ﻭ ﺑﻠﻨﺪﻯ ﻟﺒﻪﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩگیری ﻛﺮﺩ. ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩﻥ ﻗﻄﻌﻪ ﺭﻭﻯ ﺍﻳﻦ فیکسچر کنترلی ﺩﻗﻴﻘﺎ ﺭﻭﻯ ﺳﻄﻮﺡ ﺍﺻﻠﻰ ﻭ ﺳﻮﺭﺍﺧﻬﺎﻯ ﺍﺻﻠﻰ ﻣﻰﺑﺎﺷﺪ. ﺍﻳﻦ ﺍﺑﺰﺍﺭ ﺩﻗﻴﻖ ﺗﺮﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﺑﺮﺭﺳﻰ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﻣﻰﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﻪ ﺳﺎﺯﻧﺪﮔﺎﻥ ﻭ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳﺎﺯﺍﻥ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ میﻛﻨﻨﺪ

روانکاری بیرینگ

در مقاله بالا به سوالات زیر پاسخ صحیح داده‌ایم:

تعریف گریس کاری بلبرینگ
روانکاری بلبرینگ چگونه است؟
نحوه روانکاری بیرینگ چیست؟
اصول روانکاری بلبرینگ و رولبرینگ
اشتباهات در روغن کاری بلبرینگ صنعتی
مزایای روغن کاری بلبرینگ
چه روانکاری برای بلبرینگ و رولبرینگ استفاده کنیم؟

دوره‌ها